Hizmetlerimiz

how_it_works_11

KSB Pompa Kocaeli-Sakarya Yetkili Bakım ve Servis

Servislerimiz: - Kaliteli, hızlı ve uygun fiyatla bakım - Hasar raporlamaları detaylı olarak müşteriye sunulur - Pompa rehabilitasyonu - İstek üzerine adresinize teslim - Standart elden geçirme, işgücü ve lojistik, araçlar ve özel makineler - Salmastra ve conta gibi standart aşınan parçaların temini - Çözüme yönelik işlem, rehabilitasyon Avantajlarınız: - KSB'nin uzun yıllara dayanan deneyimi ile maksimum emniyet ve güvenirlilik - Tüm servis verilen ürünler garantilidir - Pompa arşivimiz, tüm bakımlarda bize kolaylık sağlar - Tek çözüm ortağı ve bu sayede maliyette azalma - KSB'nin uzun yıllara dayanan deneyimi ile maksimum emniyet ve güvenilirlik - Esnek çalışma saatleri - Yedek parça stoklamanıza gerek kalmaz - Sabit fiyatlar sayesinde planlı harcama - Her değişiklik veya tamiri not ettiğimiz arşiv dosyası açıklık sağlar

KSB Pompa Devreye Alma ve Kurulum

KSB Servislerimiz: - Kaliteli, hızlı ve uygun fiyatla bakım - Hasar raporlamaları detaylı olarak müşteriye sunulur - Pompa rehabilitasyonu - İstek üzerine adresinize teslim - Standart elden geçirme, işgücü ve lojistik, araçlar ve özel makineler - Salmastra ve conta gibi standart aşınan parçaların temini - Çözüme yönelik işlem, rehabilitasyon Avantajlarınız: - KSB'nin uzun yıllara dayanan deneyimi ile maksimum emniyet ve güvenirlilik - Tüm servis verilen ürünler garantilidir - Pompa arşivimiz, tüm bakımlarda bize kolaylık sağlar - Tek çözüm ortağı ve bu sayede maliyette azalma - KSB'nin uzun yıllara dayanan deneyimi ile maksimum emniyet ve güvenilirlik - Esnek çalışma saatleri - Yedek parça stoklamanıza gerek kalmaz - Sabit fiyatlar sayesinde planlı harcama - Her değişiklik veya tamiri not ettiğimiz arşiv dosyası açıklık sağlar

how_it_works_22
how_it_works_33

KSB Pompa Yedek Parça Satış ve Servisi

KSB Servislerimiz: - Kaliteli, hızlı ve uygun fiyatla bakım - Hasar raporlamaları detaylı olarak müşteriye sunulur - Pompa rehabilitasyonu - İstek üzerine adresinize teslim - Standart elden geçirme, işgücü ve lojistik, araçlar ve özel makineler - Salmastra ve conta gibi standart aşınan parçaların temini - Çözüme yönelik işlem, rehabilitasyon Avantajlarınız: - KSB'nin uzun yıllara dayanan deneyimi ile maksimum emniyet ve güvenirlilik - Tüm servis verilen ürünler garantilidir - Pompa arşivimiz, tüm bakımlarda bize kolaylık sağlar - Tek çözüm ortağı ve bu sayede maliyette azalma - KSB'nin uzun yıllara dayanan deneyimi ile maksimum emniyet ve güvenilirlik - Esnek çalışma saatleri - Yedek parça stoklamanıza gerek kalmaz - Sabit fiyatlar sayesinde planlı harcama - Her değişiklik veya tamiri not ettiğimiz arşiv dosyası açıklık sağlar.

Pompa Vibrasyon Analiz

Vibrasyon makinaların mekanik aksamının iç ive dış kuvvetlere karşı gösterdiği tepki olarak tarif ediliyor. Bu tepkinin mutlaka bir nedeninin olması ve makinadaki bir uygunsuzluğun neticesinde ortaya çıkması bizim için oldukça önemlidir. Makinadaki vibrasyon analiz edilerek uygunsuzluk ve uygunsuzluğun kaynağı tespit edilir ve buna göre önlem alınır. Makinanın bakım ihtiyacı da buna göre belirlenir. Zaten kestirimci bakımın (predictive maintenance) en önemli parametrelerinden birisi de vibrasyon analizi sonucu ortaya çıkar. Vibrasyon bir makinanın erken uyarı sistemi gibidir. Onun için çok iyi takip edilmeli ve sorunun çözülebilmesi için analizin iyi yapılması gerekmektedir. Her mekanik problem yada ekipmanda oluşan tahribat kendine has bir vibrasyon üretir ve karakteristikleri farklıdır. Bu farklılıkların bilinmesi problemin çözümünde bize yardımcı olacaktır. Vibrasyon analizi bize problemin kökenine inmemizde yardımcı olur. Bakım metodolijisinde problemler tabaka tabakadır ve zincirlemedir. Birinin sebebi diğerinin sonucu olabilir. Kaynağında ise “kök neden” ( root cause) bulunur. Kök neden bulunmadan ve çözülmeden arıza yada hadise sürekli olarak tekrarlanacaktır. Bu sebeplerden dolayı vibrasyon analizi zaman kaybını ve maliyet artışını önleyen en önemli unsurlardan birisidir. Bakım sürerlerini kısaltır. Bakım aralıklarını artırır. Makina ve ekipman hasarlarını azaltır. Plansız duruş sayısını minimuma indirir. Vibrasyon analizi yaparken dikkate alınması gereken iki önemli bileşen vardır. Bunlardan birisi frekans diğeri de genliktir.

4
4

Lazerli Kaplin Ayarı

Lazerli Kaplin ayarı iyi yapılmayan makinelerde, rulman, şaft ve kaplin hasarları artar, salmastralarda sızdırma problemleri yaşanır, motor arızaları sıklaşır ve enerji maliyetleri yükselir. Lazerli kaplin ayarı, hassas, çabuk ve güvenilir ayar imkanı sağlayarak bu olumsuzlukların ve plansız duruşların önüne geçer. Son 10 yıldır yapılan araştırmalara göre makina arızalarının %50’si kaplin ayarsızlığından kaynaklanmaktadır. Yine aynı araştırmalar makinaların %90’ının çalışması gereken kaplin ayar toleranslarının dışında çalıştığını göstermektedir. Toleranslar dahilinde yapılacak olan kaplin ayarının faydaları; • Enerji tüketimini azaltır. Önce ve sonrasında amperi ölçünüz., doğru yapılan ayar ile 15% ye kadar enerji tüketimi azaltılabilir.Bazı durumlarda nadiren de olsa 15% ide geçtiği olmaktadır. • Makina parçalarının aşınmasını azaltarak servis ömrünün daha uzun olmasını sağlar.Yağ kaçakları azalır çünkü keçe dudakları istenilen durumda çalışırlar. • Vibrasyonu azaltır.Böylece makinanın diğer parçalarınında servis ömrü uzar. • Üretim ve ürünün kalitesi yükselir. • Doğru kaplin ayarı makinanın çalışma hızının yükseltilmesine de olanak tanır..